Anasayfa » TAKDİM-İ MUABBİR » Rüyada Toprak Görmek

Rüyada Toprak Görmek

tarafından admin
image_pdfPDF Görüntüle

Rüyada toprak görmek anlamı nedir? Bu tabirimizde Rüyada toprak yemek ,Rüyada Sürülmüş toprak görmek ,Rüyada kuru toprak görmek ,Rüyada toprakla uğraşmak tasvirlerinin yorumunu bulacaksınız.

Konu Başlıkları

Rüyada Toprak Görmek

Rüyada toprak tasviri insan ile tabir olunur. Bilakis insanın mayası topraktır. Cafer-i sadık ‘a göre rüyada toprak

-Kazanç

-Çalışma hayatı

-Kısmet

-Fayda sağlamak  kavramları ile muteberdir.

Rüyada yatak odasında bolca toprak görmek ,hayırlı bir eşe ve doğacak çocukların çalışkan ,becerikli olacağına işaret eder. Rüyada tencerede toprak pişirdiğini görmek çok hayırlıdır. Tencerede toprak pişirdiğini görmek ,rüya sahibinin her türlü sıkıntısının dostları sayesinde son bulmasına ,helal kazanca ve bereketin bolluğuna delalet eder.

Yine evinde veya bahçesinde toprak yığıntısı görmek ,rüya sahibine gelecek büyük miktar paraya delalet eder. Toprağın rengine göre elde edilecek mal şu şekilde yorumlanır.

Rüyasında  başına kötü kokulu toprağın döküldüğünü görmek ,rüya sahibinin iftiraya uğramasına veya başına gelecek bir musibete işaret eder.

Rüyada kendini toprağa dönüşmüş olarak görmek ,halk içinde itibarın artmasına ,saygın bir kişiliğe işaret eder.

Rüyasında evin tavanından topraklar düştüğünü görmek ,korkulan bir durumun sona ermesine ,huzur ve rahatlığa kavuşmaya işaret eder.

Sarı Toprak  : ziynet eşyası ,altın

Beyaz toprak: Gümüş

Siyah toprak :Para

Yeşil Toprak :Helal kazanç olarak tabir olunur.

rüyada sürülmüş toprak

Rüyada Toprak Yemek

Rüyada toprak yemek ,toprağın nerede olduğu ile alakalı tabir olunur. Memleketinden ayrı bir yerde toprak yediğini görmek ,oraya yapılacak yolculuğa ,geçinmek için o topraklarda çalışmaya işaret eder. Rüyada tarlada toprak yemek , bol kazanca ,kısmet açıklığına işaret eder.

Rüyada  mezar toprağı yediğini görmek ,rüya sahibinin farkına varmadan günah işlediğine ve tövbe etmesi gerektiğine dair bir ihtardır. rüyada saksıdaki toprağı yemek ,belli bir süreden sonra ekonomik sıkıntı yaşamaya işaret eder. Rüyada deniz kenarında kum yemek ,hastalığa yakalanmaya ve umut edilen bir durumdan kötü haber almaya işaret eder.

Rüyada kendini toprağın altında görüp ,diğer insanların o topraktan yediğini görmek ,malının kıymetini bilmemeye ,dolandırıcılara mal ve para kaptırmaya ,kadir kıymet bilmez insanlarla dostluk yapmaya işaret eder. Eline avuç avuç toprak alıp yediğini görmek, zengin olmaya işaret eder

Rüyada vahşi bir hayvanın toprak yediğini görmek ,düşman tarafından rüya sahibinin yakınlarına gelecek bir zarara işaret eder.

Rüyada Sürülmüş Toprak Görmek

Rüyada sürülmüş toprak görmek ,işlerin yolunda gitmesine ,umutların güzelliğine ve hayallerin gerçekleşeceğine delalet eder. Rüyada toprağı sürdüğünü görmek ,rüya sahibinin helal kazanç peşinde koşmasına, çalışkanlığına ve emeklerinin karşılığını almaya delalet eder. Rüyada sürülmüş toprağı alıp ,eline yüzüne sürmek ,bekar için çok iyi huylu biriyle evlenmeye ,fakir kimse için zenginliğe ,zengin kimse için ise malına mal katmaya işaret eder.

Rüyada Toprakla Uğraşmak

Rüyada toprakla uğraşmak farklı şekillerde yorumlanır. Elinde bir sopa ile toprağı karıştırmak ,toprağı nerede karıştırır ise orada diğer insanlarla kavga etmeye işaret eder. Toprağın üzerinde yürümek yolculuk yapmaya ,yürüdüğü toprak düzgün ise normal yolculuğa ,büyük parçalar halinde kitleler var ise zahmetli yolculuğa işaret eder.

Rüyada bir küpe toprak doldurduğunu görmek ,gelecek için birikim yapmaya ,küpün kırılması ise birikimlerin boşa gitmesine işaret eder. Rüyada üzerindeki toprağı silkeleyip ,topraktan arındığını görmek ,zarar etmeye ,mal ve para kaybına işaret eder. Rüyada elindeki toprağı başkasına verdiğini görmek ,diğer insanlara maddi olarak yardım etmeye ,borç vermeye ve kefil olmaya işaret eder. Başka bir insandan toprak almak ise tam tersi durumdur ve rüya sahibinin yardım alacağı anlamında tabir olunur.

Saçının arasında toprak görmek hayırlı değildir. Bu durum rüya sahibinin dünya işleriyle çok meşgul olduğuna ve sürekli kazanmak hırsı ile yaşadığına delalet eder. Nitekim tabircilerce bu tasvir büyük üzüntü ve keder olarak yorumlanmıştır.

Kupkuru tarzda olan  toprağı  kazmak , kazılan toprak miktarınca ele geçecek mal veya paraya işaret eder.

Rüyada Dayak Yemek

You may also like

Yorum Bırakın

Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

Bu web sitesi, deneyiminizi iyileştirmek için tanımlama bilgilerini kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz Kabul Et Devamını Oku