Anasayfa » TAKDİM-İ MUABBİR » Rüyada Kılıç Görmek

Rüyada Kılıç Görmek

tarafından admin
image_pdfPDF Görüntüle

Konu Başlıkları

Rüyada Kılıç Görmek Anlamı

Rüyada kılıç görmek etkili ve gerçekleşme ihtimali yüksek olan rüyalardandır. Rüyada kılıç tasviri ile ilgili olarak :

Cafer-i Sadık

a)Çocuk

b) Memuriyet

c) Hak

d) Kazanç

e) Mal ve mülk

f) Düşmana galip gelme

Ahmed-i Dai

a)Kadın

b)Erkek Çocuk

c)Hüküm Sahibi olmak

Lokman (A.S.) : Kadın Rızık, mal ve evlat kavramları ile birlikte yorumlamışlardır. Hz.Lokman’a göre kılıç kadın gibidir , insanı güçlü hissettirir ve zekası keskindir.

Rüyada tan yeri ağarırken gök yüzünde kılıç sureti görmek ,bekar kimse için çok konuşan ve dili acı bir kişi ile evlilik yapmaya işaret eder. Rüyada gök yüzünden kılıçların yağdığını görmek ,bol kazanç elde etmeye, sıkıntılardan kurtulmaya ,devlet tarafından gelecek yardıma işaret eder.

Eline kılıç aldığını görmek ,izzet ve gücün artmasına ,halk içinde itibarlı bir kişi olmaya işaret eder. Rüyada görülen kılıç  çocuğa  devlet başkanına  ve zenginliğe delâlet eder. Evinin içinde bir sürü kılıç görmek ,bereketin artmasına ,aile içinde güçlü sevgi bağına ve mutlu olmaya işaret eder.

Rüyada elinde camdan yapılmış bir kılıç görmek, eşi hamile olanlar için doğacak çocuğun kısa ömürlü olacağına ,diğer kişiler için işlerin yarım kalacağına işaret eder

Rüyada paslı kılıcı eline almak dert sahibi olmaya ,parlak ve keskin bir kılıcı eline almak ise hasta olan için şifaya muradı olan için arzusuna kavuşmaya işaret eder.

Rüyada bir devlet dairesinde kılıç görmek ,rüya sahibinin bir olaydan dolayı mahkemelik olmasına ve adaletin yeri bulacağına işaret eder.

Rüyada iki kılıcı bir arada görmek ,ortaklık yapmaya ,bu ortaklıktan büyük kazanç elde etmeye işaret eder.

Rüyada Kılıcı Kınından Çıkarmak

Rüyada kılıcı kınından çıkarmak evlat sahibi olmak, iş için memleketini terk etmek anlamına gelir.

Gümüş kabzalı bir kılıcı hanımının kınından çıkarıp kocasına vermesi kız çocuğuna ,erkeğin kadınına vermesi ise erkek çocuğa işaret eder. Kılıcı kınından çıkaramamak ,hamile kadın için düşük yapmaya ,erkek için ümit edilen bir durumdan olumsuz haber almaya işaret eder.

Rüyada kılıcı kınından çıkarmak yorumu ile ilgili olarak ,kılıcı kınından çekerken kılıcın kırılması hayırlı değildir. Bu durum yakın çevreden ölüm haberi almak ile yorumlanmıştır. Yine kılıcın kırılması zarar etmeye ,işlerin bozulmasına ve ailecek yaşanacak sıkıntılı günlere işaret eder.

rüyada kılıçla savaşmak

Rüyada Kılıçla savaşmak

Rüyada kılıçla savaşmak ,yapılan savaşın kiminle ve kılıcın hangi maddeden yapıldığı ile birlikte yorumlanır.

Rüyada kılıçla düşmana vurup kılıcın kesmediğini görmek ,ne yapıp etse kısmetsizlikten kurtulamamaya ,evlenmek isteyen için bir sürü engelle karşılaşmaya ,ümitlerin boşa çıkmasına işaret eder.

Eğer kılıç darbesi ile düşmana zarar verdiğini görse bu durum hayırlıdır, engeller bir bir aşılacak ve rüya sahibi arzu ettiği şeylere kavuşacak demektir.

Rüyada kılıç ile kafasının kesildiğini görmek ,dertlerden kurtulmaya ,maddi ve manevi yardım almaya işaret eder.

Rüya sahibinin tanıdığı birine kılıç vurması ve kanın akması hayırlıdır. bu durum rüya sahibinin o kişiye büyük bir yardımda bulunacağına ve büyük sevap işleyeceğine işaret eder.

Rüyada kılıç ile savaşmak yorumu ile alakalı olarak , kılıç ile eti yenen bir hayvanı kesmek berekete, domuzu kesmek ,ahlaksız insanlardan uzaklaşmaya işaret eder .

Vahşi bir hayvanı kesmek düşmanlar karşısında zafer elde etmeye , eşeği kesmek akrabalardan uzak durmaya ,kaynanası olanlar için kaynana dırdırından kurtulmaya işaret eder.

Rüyada kılıç ile bir at kestiğini görmek ,rüya sahibinin  çok istediği bir şeyi endi hatası nedeniyle elde edemeyecek olmasına ,hayal kırıklığı yaşamaya işaret eder.

Rüyada kılıçla komşusunun kafasını kestiğini görmek ,komşuluk ilişkilerinin iyi olacağına ,dedikodu ve gıybetten uzak mutlu bir hayata işaret eder.

Rüyada   düşmanın kılıcından daha uzun bir kılıç olduğunu görmek, düşmana galip gelmeye ,rüya sahibine engel çıkaran insanları bir bir bertaraf etmeye işaret eder.

rüyada altın kılıç

Rüyada Altın Kılıç Görmek

Rüyada altın kılıç büyük menfaat ,kazanç ve itibar sahibi olmak anlamına gelir. Rüyada birinden altın kılıç almak ,rüya sahibine o kişiden gelecek büyük maddi ve manevi desteğe işaret eder.

Rüyada ak sakallı birinden altın kılıç aldığını görmek ,devlet işlerinde büyük bir makama gelmeye ,halk içinde lider konumda olacak işlerle uğraşmaya ve diğer insanlarca güzel ahlakı ,gücü ve zekası ile takdir edilen ve saygın bir kişi olmaya işaret eder.

Rüyada altın kılıç görmek izzet  ,itibar ve uzun ömürlü olmak ile muteberdir.

Rüyada çok güzel bir kadından altın kılıç almak ,bekar erkek için o suretteki bir kadın ile evliliğe ,bekar kız için ise , bir kadından büyük fayda görmeye işaret eder.

Rüyada bir çocuktan altın kılıç almak ,rüya sahibinin çocukları var ise ,ilerde çok kudretli ve zengin olmalarına ,diğer insanlar için huzurlu ve uzun bir ömre işaret eder.

Rüyada demir kılıca sahip olmak helal kazanca ve  kuvvete delâlet eder .Körlenmiş ve kesmeyen kılıç görmek halk içinde itibarın azalmasına ,rüya sahibinin diğer insanları rahatsız eden hatalarının olduğuna işaret eder.

Rüyada elinde farklı metal ya da ağaçtan yapılmış kılıçlar görmek ,evli olanlar için evlat sahibi olmaya ,bekar kişiler için evlilik yolunda farklı tercihlerin önüne çıkmasına işaret eder.

Kılıç demir ise kuvvet ,ağaç ise sıkıntı verecek durum ,bakır ise düşmanlık ,kalay ise zayıf bir kişilik ,gümüş ise zenginlik ve ahlak ile muteber olacaktır.

rüyada kılıç kuşanmak

Rüyada Kılıç Kuşanmak

Rüyada kılıç kuşanmak hayırlı rüyalardandır. İnsanların olduğu bir yerde kılıç kuşanmak ,rüya sahibinin devlet işinde bir makama gelmesine , iş yerinde yüksek bir konumda çalışmaya ,insanlar içinde saygınlığın artmasına işaret eder.

Evde kılıç kuşanmak ,aile içinde sözü geçen bir kişiliğe ,güvenilir olmaya ve huzurlu günler geçirmeye işaret eder.

Rüyada yaşlı bir kişinin verdiği kılıcı kuşandığını görmek ,hiç tahmin edilmeyen yerden gelecek paraya ,bir ölünün kılıç verdiğini ve beline taktığını görmek ,büyük bir mirasa konmaya işaret eder.

Rüyada birinden kırık kılıç almak ve bunu kuşanmak ,zayıf dostlara ,rüya sahibinin arkadaşlarından beklediği ilgi ve yardımı alamamaya ve hayal kırıklığı yaşamaya işaret eder.

You may also like

Yorum Bırakın

Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

Bu web sitesi, deneyiminizi iyileştirmek için tanımlama bilgilerini kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz Kabul Et Devamını Oku