Anasayfa » TAKDİM-İ MUABBİR » Rüyada Ev görmek

Rüyada Ev görmek

tarafından admin
image_pdfPDF Görüntüle

Rüyada Ev görmek Anlamı

Rüyada ev görmenin tevili bina rüyası ile aynıdır. Rüyada bina görmenin tevili aşağıdaki gibidir.

Rüyada bina görmenin tevili çok geniş manalar barındırır. Çünkü rüya tevilinde bina insanın bütün birikimi ve hayalleri ile muteberdir.

Rüyada kubbeli bina görmek halk içinde lider insanlarla tanışmaya ,işlerin yoluna girmesine ,büyük menfaat elde etmeye işaret eder. Yeni inşa edilmiş bina görmek hiç tahmin edilmeyen yerden gelecek maddi yardım ve kazanca işaret eder. Rüyada bir binanın  temelini atıp çalıştığını görmek ,ilim ile uğraşmaya ,insanlara faydalı olmaya işaret eder.

İbn-i Şirin’ e göre : Eski binanın birden bire yeni bina haline gelmesi bolluk ve berekettir.

Danyal Hazretlerine göre :Rüyada daha önce hiç bilmediği bir binaya girip ,içinde ölüler görmek ,ahirete göç etmeye işaret eder.

Cafer-i Sadık’ a (r.a.) göre  Rüyada bina görmek sekiz durum ile muteberdir.
-Erkeğin Eşi
– Koca
– Zenginlik,
-Güvende olmak
– Rızık
-Mal
– Makam
– Bolluk ,bereket olarak yorumlanmıştır.

Nablusi’ye (r.a.) göre rüyada ibadethane binası yaptırmak ; Allah katında makbul olmaya ,takvada ilerlemeye ,insanların kendisinden razı olmasına ,hayır duaları almaya işaret eder. Bu rüyayı gören kişi bekar ise evlenir ,borçlu ise borcunu öder ,ilim ehli ise ilmiyle meşhur olur ,hasta ise şifa bulur.

Kirmani’ye göre rüyada kendi binasına girdiğini görmek  :Hayırlı eşe ve yine hayırlı evlatlara işaret eder.

Rüyada ev görmek ile ilgili olarak : Rüyada evde duvarın yıkılması ,ya da evde yangın çıkması bir felaketin yaklaşmasına, evin büyümesi ise bolluk bereket ve huzurlu bir döneme girmeye işaret eder. Genç kızın rüyada daha önce hiç görmediği güzel bir binaya girmesi mutlu bir evliliğe ,yıkık ,virane bir binaya girmesi çok kötü geçecek evliliğe işaret eder.

Yaşadığı yerden farklı bir yerde bina satın aldığını görmek ,hiç tahmin etmediği bir kişi ile evlenmeye ,kaderindeki nasiplerden istifade etmeye işaret eder. Çok güzel bahçe içinde bina görmek; anne ve babanın sağlıklı, uzun ömre müteallik olduğuna, evin odaları ise kardeşlere işaret eder. Binadaki odalar temiz ,hoş kokulu ise kardeşlerle mutlu birlikteliğe ,kötü kokulu ve pis odalar ise kardeşler arasında kavga çıkmasına  işaret eder.

Rüyada başkasının evine gıpta duymak ,başkasının evine özenmek ,bütün mal varlığının elden gitmesine ,iflas etmeye ,hastalığa ve hasta kişi için  ecelin yakın olduğuna işaret eder.

Rüyada boş binalar görmek ;yalnızlığa düşmeye ,gurbete gitmeye ,vatana çekilen özleme işaret eder

Rüyada Hayvan Barınağı Görmek

You may also like

Yorum Bırakın

Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

Bu web sitesi, deneyiminizi iyileştirmek için tanımlama bilgilerini kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz Kabul Et Devamını Oku