Anasayfa » TAKDİM-İ MUABBİR » Rüyada Elbise Giymek

Rüyada Elbise Giymek

tarafından admin
image_pdfPDF Görüntüle

Bu tabirimizde , Rüyada Eski Elbise Giymek ,Rüyada Uzun Elbise Giymek ,Rüyada Renkli Elbise Görmek, Rüyada Yün Elbise Giymek ,Rüyada takım elbise giydiğini görmek  tasvirlerinin anlamlarını  bulacaksınız

Konu Başlıkları

Rüyada Elbise Giymek Anlamı

Rüyada elbise  giymek tasviri ,elbisenin kumaşı ,hangi maddeden olduğu ,rengi ve şekli ile birlikte tabir olunur. Cafer-i Sadık (r.a) ‘ tarafından

a) Pişmanlık
b) Sağlık
c) Ferahlık
d) Cesaret  kavramları ile birlikte tabir edilmiştir.

Ebu Said-ül Vaaz tarafından  göre ,durum değiştirmek ,makam ve güç kavramları ile müşterek tabir edilmiştir.

Düşte görülen elbise kişinin kısmeti ve sır kapısı ve ömür çizgisidir. Nitekim rüya tabirinde libas kavramı, avret yerini örten ,kişilik ve kimliği saklayan bir mahiyette tasavvur edilmiştir.

Temiz elbiseyi giydiğini görmek ,kısmet bolluğuna ,sağlıklı bir ömre ,maddi ve manevi ferahlığa işaret eder. Kirli elbiseler  ise tam tersi bir duruma işarettir. Yeni bir elbise alıp giymek, yeni bir işe girmeye ve bu işte başarılı olmaya işaret eder. Rüyada dar giysi giymek , aile veya iş hayatında çıkacak sorunlara ve bu yüzden rüya sahibinin sıkıntı çekmesine ,bol kıyafet ise sıkıntıdan kurtulmaya ,rahatlık hissine delalet eder.

Rüyada ince astar şeklinde bir elbiseyi giyinmek ,rüya sahibi hakkında yapılan dedikodular nedeniyle utanç verici bir sırrın ortaya çıkacağına ve bu durum üzüntü yaşanmasına delalet eder. Rüyada yumuşak elbise giydiğini görmek, herkes için hayırlıdır.

Bir erkeğin rüyada  kadın elbisesi giymesi , utanç verici işler yapmaya ,halk içinde rezil olmaya ,gam ve kedere düşmeye işaret eder. Bir kadının erkek elbisesi giymesi ,kadın için bolluk ve berekete ,güç kazanmaya işaret eder.  Farsi tabirlere göre, rüyada tanıdığı karşı cinsten birinin elbisesini giyinmek , elbisesini giydiği kişinin hastalığına hatta ölümüne işaret eder.

Yırtık elbiseyi giymek ,iş hayatında problem yaşamaya ,bir sürü yırtık elbiseyi üst üste giymek ise ,hastalıklarla boğuşmaya hatta ömrün nihayete ereceğine delalet eder.

Rüyada Renkli Elbise Görmek

Elbise tasvirli rüyalarda elbisenin rengine göre tabirler şu şekildedir:

Beyaz Elbise     :Mutluluk ,huzur, helal kazanç ,umutların güzelliği ,temiz kalplilik

Yeşil Elbise       :Güzel ahlak ,yardım severlik , ibadet ehli olmak ,bereket ,bolluk

Sarı Elbise         :Hastalık ,zayıflık ,korkuya kapılma

Siyah Elbise      :Güç ,cesaret ,gizemli işlerle uğraşmak

Kırmızı Elbise  : Mal ve para ,yüksek kazanç

Rüyada Eski Elbise Giymek

Rüyada eski elbise giymek ,yırtık olmamak şartıyla ,ilim ehli ile ahbaplık yapmaya ,olgun bir kişiliğe ,sır tutmaya ,miras mala erişmeye delalet eder. Rüyada birinden eski elbise alıp giydiğini görmek ,rüya sahibine verilecek gizli bir bilgiye işaret eder. Genç ve karşı cinsten birinin elinden  eski elbise almak ,o kişiye aşık olmaya işaret eder.

Rüyada kendi eski elbisesini giydiğini görmek ,rüya sahibinin eski dostları ile görüşmesine ,eski huylarının devam etmesine işaret eder. Rüyada daha önce hiç görmediği eski bir elbiseyi giymek ,miras yoluyla elde edilecek mal ve paraya işaret eder.

Rüyada Uzun Elbise Giymek

Rüyada uzun elbise giymek ,ömrün sağlıklı ve uzun olmasına ,huzurlu günlere işaret eder. Rüyasında yerde sürünen uzun bir elbiseyi giydiğini görmek  ,rüya sahibinin gıybet ehli olduğuna ve dedikodular yüzünden başını belaya sokmasına delalet eder. Rüyada ayak bileklerine kadar ütülü bir elbiseyi giyinmek ,hayır işleriyle uğraşmaya ,güzel ahlaklı olmaya ,insanlar arasında itibarın artacağı işlerle uğraşmaya işaret eder. Kırışık ve uzun bir elbise ise ,sıkıntılı günlerin başlamasına ,kısmet darlığına ,uzun süre ödemede zorlanılacak borç almaya işaret eder.

Rüyada çok uzun bir gelinlik giymek ,bekar kızlar için uzun ve mutlu sürecek bir evliliğe ,evli olanlar için eşler arasındaki problemlerin ortadan kalkmasına işaret eder. bir erkeğin uzun bir gelinlik giydiğini görmesi ise ,hayırlı değildir. Erkeğin giydiği gelinlik beyaz renkli ise ,ölüme ,sarı renkli ise hastalığa ,siyah renkli ise düşmandan zarar görmeye ,rengarenk ise ,kötü ahlaklı bir kadınla ilişki yaşamaya ve büyük bir pişmanlık yaşamaya işaret eder.

Rüyada Yün Elbise Giymek

Rüyada yün elbise giymek bolluk bereket ve maddi sıkıntılardan kurtulmak ile tabir olunur. Deve yününden elbiseyi  giydiğini görmek ,bol kazanç ile sonuçlanacak bir yolculuğa çıkmaya ,koyun ,kuzu yününden elbise giymek ,hasta için şifa bulmaya ,murat edilen durumun gerçekleşmesine işaret eder.

Rüyada Takım Elbise Giydiğini Görmek

Rüyada takım elbise giydiğini görmek ,rüya sahibinin iş hayatındaki olumlu gelişmelere işaret eder. Takım elbisenin rengi ve düzgünlüğü işin yolunda gidip gitmeyeceğine dair işaretler verir.

You may also like

Yorum Bırakın

Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

Bu web sitesi, deneyiminizi iyileştirmek için tanımlama bilgilerini kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz Kabul Et Devamını Oku