Anasayfa » TAKDİM-İ MUABBİR » Rüyada El Görmek

Rüyada El Görmek

tarafından admin
image_pdfPDF Görüntüle

Konu Başlıkları

Rüyada el görmek anlamı

Rüyada el görmek ,güç ,çalışkanlık, helal kazanç ,mal ve nimet kavramları ile birlikte yorumlanır.

Cafer-i Sadık’a göre rüyada el :

-Kardeş

-Arkadaş

-Evlat

-Kudret

-Zenginlik

-Kişinin Mesleği

-Mal ve Kazanç kavramları ile yorumlanmıştır.

İmam Nablusi’ye göre ; Evlat,dost, arkadaş, aile fertleri olarak yorumlanmıştır. Nablusi’ye göre sağ el erkek çocuk ,baba  veya arkadaşlara  işaret eder. Sol el ise  eş, anne , kız kardeş, bayan olan tanıdık kimselere işaret eder. Bir kişi rüyada iki elinden birisini kaybettiğini görse, kaybettiği elinin işaret  ettiği yakınından ayrılmasına ve  kaybetmesine işarettir.

İbn-i Şirin’e göre ,rüyada el ,ömür ,kazanç ve güç kavramları ile yorumlanmıştır.

Rüyada Elin Büyüdüğünü Görmek

Rüyada elin büyüdüğünü görmek ,rüya sahibinin çalışkanlığına ,çevresindeki insanların ve ailesinin itibar sahibi olmasına ,ailede toplum içinde sevilip sayılan insanların çokluğuna işaret eder. Elinin birden bire büyüdüğünü görmek ,hızlı gelişecek ve bütün aileyi sevince boğacak durumların yaşanmasına işaret eder. Elin büyürken karardığını görmek ,ailecek kötü işlerle uğraşmaya ,haram mal yemeye, haksız kazanç elde etmeye işaret eder.

Elin büyürken beyaz ve yumuşak olduğunu görmek ,ailecek huzur berekete ,helal kazanca, toplum içinde büyük itibar sahibi olmaya işaret eder. Bir kimsenin rüyada sağ elinin sol elinden daha uzun olması , cömertlik ve yardım severlik ile tabir olunur. Rüyada sol elinin daha uzun olarak görmek ,bol ve helal kazanca ,iş hayatında mutlu olmaya ,hayallerini gerçekleştirmek için alın teri ile çalışmaya ve nihayetinde bu hayallere vasıl olmaya işaret eder.

rüyada tokalaşmak

Rüyada el sıkışmak

Rüyada tanımadığı bir kişi ile el sıkıştığını görmek ,rüya sahibinin malına mal katmasına ,güç ve iktidar sahibi olacağına işaret eder. Rüyada el sıkışmak suretiyle yaşlı bir insana sarıldığını görmek ,mirasa ya da hiç tahmin edilmeyen yerden gelecek maddi kazanca işaret eder.

Rüyada bir çocuk ile el sıkışmak ,rüya sahibinin ömrünün uzun olduğuna ,biraz zahmetli geçecek günlere ancak sonrasında büyük bir huzura kavuşmaya işaret eder. rüyada karşı cinsten biri ile el sıkışmak ,bekar için evliliğe, evli olan için eşi ile mutlu olmaya ,hasta olan için şifaya işaret eder.

Rüyada vahşi bir hayvanda el görüp ,hayvan ile el sıkıştığını görmek ,düşmanlıkların bitmesine, dargınlıkların sona ermesine ,düşman olduğu kişilerle dost olmaya işaret eder. Rüyada bir ölü ile el sıkıştığını görmek ,zarar etmeye ,yanlış insanlarla muhatap olmaya ,rüya sahibinin çevresindeki insanlara çok güvendiğine ancak güvenin boşa çıkmasına işaret eder.

Rüyada Kendi Elini Görmek

Rüyada kendi elini görmek ,çalışkanlık ,cömertlik ile tabir olunur. Rüyada iki elini de açık olarak görmek ,kişinin çevresine yardım etmesine ,iyilik ve hayır işleri ile uğraşmasına işaret eder. Ellerini kapalı olarak görmek ise cimriliğe , mal hırsına ve bir takım sıkıntıların içinde düşmeye işaret eder.

.Rüyada elinde fazladan parmakların çıktığını görmek ,aileye katılacak yeni fertlere işaret eder.  Rüyada kendi eli ile başka bir insanın elindeki parmakların fazla olduğunu ve bu kişi ile el sıkıştığını görmek ,evlilik yoluyla iyi bir akrabalık ilişkisinin başlamasına ,aileler arasındaki dayanışmaya ve ailenin izzet ve itibarının artmasına işaret eder.

Rüyada elinin altına dönüştüğünü görmek ,aileden birilerinin hastalanmasına ,bakıra dönüştüğünü görmek ,düşmandan gelecek zarara , gümüşe dönüştüğünü görmek ,huzur ve berekete nail olmaya ,demire dönüştüğünü görmek ise güç ve itibarın artmasına işaret eder.

Rüyada elinin yeşil yapraklı bir ağaç ya da çiçek dalına dönüştüğünü görmek ,çok hayırlı işlerle meşgul olmaya ,rüya sahibinin birine yaptığı iyilikten dolayı büyük sevap kazanmasına ,ailecek yaşanacak mutlu ve bereketli günlere işaret eder. Rüyada elinde kurtlar olduğunu görmek ,aile içinde bir takım sıkıntıların yaşanmasına ancak bu sıkıntıların çok uzun olmayacağına ve tekrar huzurlu günlerin yaşanmasına işaret eder.

Rüyada elini temiz, güzel ve normal uzunlukta olarak görmek, rüya sahibinin hayatının ve ahlakının  güzelliğine , helal  mala ve bereketli  kazanca delâlet eder.

Rüyada iki elini birbirine vurup ses çıkardığını görmek ,kişinin meslek hayatında ilerlemesine ,ses getirecek ve kazançlı işlerle uğraşmasına ,işinin ehli ve işinde usta olduğunun diğer insanlar tarafından bilinmesine ve takdir edilmesine  işaret eder.

Rüyada el görmek anlamı

Rüyada elinden su aktığını görmek

Rüyada elinden su aktığını görmek ,mal ve paranın artmasına işaret eder. Akan su berrak ise helal kazanç ,kirli ise haram kazanca işaret eder. Rüyada elinden kan aktığını görmek , rüya sahibinin ailesi ile birlikte yeni insanlar ile tanışmasına ve bu insanlar ile kan bağı kurmasına ,çok iyi dostluklara işaret eder.

Rüyada kendi elinden akan suyu içmek ,rüya sahibinin kendi derdi ile baş başa kalacağına , büyük bir yalnızlık içinde olmaya ,çok malı olmasına karşılık büyük bir yalnızlığın içine düşmeye işaret eder.

Rüyada elinden akan suyun bir akarsu ya da denize döküldüğünü görmek ,rüya sahibinin malını kaybetmesine ,har vurup harman savurmasına ,hesapsız harcamalardan dolayı problem yaşamaya işaret eder. Rüyada elinde ışıkların saçıldığını görmek ,çok büyük bir sevaba nail olmaya ,rüya sahibinin çok ahlaklı ve sevilen bir kişi olduğuna ,ilim erbabı ile dostluk kurmaya , halk içinde muteber ve lider bir konuma vasıl olmaya işaret eder.

Rüyada Elinin Kesildiğini Görmek

Rüyada elinin kesildiğini görmek ,aile  ,eş, dost ya da akrabalardan ayrılmaya ,kesilen elin çürüdüğünü görmek ise yakınlarından birinin vefatına işaret eder. rüyada elinin kesildiğini ancak kan akmadığını görmek ,aile içinde çıkacak bir tartışmaya ve bu yüzden aile fertleri arasına uzun zaman sürecek dargınlığın oluşmasına işaret eder.

Rüyada kesilen elini yediğini görmek ,rüya sahibinin pişman olacağı işlerle uğraşmasına ,yapılan bir hatadan dolayı bütün bir ailenin sıkıntıya düşmesine ve büyük üzüntü yaşamaya işaret eder. Rüyada elin kesilmesi ancak hiç bir acı hissetmemek , rüya sahibinin yıldırım aşkı birine tutulmasına , derin muhabbet duygusuna ve tutku derecesinde sevdalanmaya işaret eder.

Rüyada kesik elinin cebinde ya da diğer elinde taşıdığını görmek , evli olan için evlat sahibi olmaya ,bekar için evliliğe işaret eder. Rüyada başkasının kesik elini kendi ağzına alıp onunla gezdiğini görmek ,rüya sahibinin dedi kodu ve gıybet yüzünden sıkıntı yaşamasına ve halk içinde kendini rezil edecek işlerin peşinde koşmaya işaret eder. Rüyada eli olmayan bir kişiye yardım ettiğini görmek , zarar etmeye ,rüya sahibinin malını ve parasını ,hak etmeyen kişilere harcadığına işaret eder.

You may also like

Yorum Bırakın

Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

Bu web sitesi, deneyiminizi iyileştirmek için tanımlama bilgilerini kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz Kabul Et Devamını Oku