Anasayfa » TAKDİM-İ MUABBİR » Rüyada Deniz Görmek

Rüyada Deniz Görmek

tarafından admin
rüyada denizi seyretmek
image_pdfPDF Görüntüle

Konu Başlıkları

Rüyada Deniz Görmek Anlamı

Rüyada deniz görmek  tasviri  geniş yorumlu rüyalardandır ve  rüyadaki diğer tasvirler ile birlikte yorumlanır. Nitekim deniz , her pisliği barındırır ve aynı zamanda insanları pislikten arındırır.

Cafer-i Sadık ‘a göre         : Devlet başkanı ,İlim ve iş hayatı

İbn-i Şirin’e göre               : Servete Kavuşma ,İyi Ahlak

Danyal Hazretlerine Göre : Saltanat ve ilim

Cabir-ül Mğaribi’ye göre    :Devlet Başkanı  kavramları ile yorumlanmıştır.

Rüyada deniz kenarında olmak ,denizin içine girmekten daha hayırlıdır. Rüyada deniz gören kişi hangi mesleği yapıyor ise o mesleğin bir üstadı ile karşılaşmaya ,devlet başkanına ,ilim ehli ile tanışmaya işaret eder. Rüyada masmavi deniz seyretmek ,hayatın tadını almaya ,problemlerden uzak ve sağlıklı bir ömre işaret eder. Akşam vakti denizi seyretmek huzurlu bir geceye ,gündüz vakti ise helal ve bol kazanca işaret eder.

Rüyada denizde yüzmek

Rüyada denizde yüzmek ,günah işlemeye , kötü niyetli insanlarla birlikte aynı yolda gitmeye ,haram mala, rüya sahibinin  sahip olmak istediği şeyleri el edemeyerek üzülmesine işaret eder. Denizin üstünde yürüyerek gittiğini görmek ,hiç bir engele takılmadan istediği ne varsa el etmeye ,hayatın zorluklarının önemsemeden mutlu bir yaşam sürmeye işaret eder. Denizin üzerinde koşmak büyük hayırlara vesiledir.  Bir deniz ulaşım aracının içinde olduğunu görmek ,rüya sahibinin çıkacağı uzun bir yolculuğa ve bu yolculuk neticesinde servet mahiyetinde mal edinmeye işaret eder. Denizde yüzerken boğulup karanlık bir çukura girdiğini görmek ,kaza geçirmeye , ecel vaktinin yaklaşmasına işaret eder. Rüyada eşi ya da sevgilisi ile denize girip eğlendiğini görmek ,iftiraya uğramaya ve sonrasında büyük üzüntü yaşamaya işaret eder. Rüyada pis kokan ve çok kirli denizde yüzmek , rüya sahibinin fitneye maruz kalmasına , sonu hiç iyi olmayan ahlaksız işlerle zaman geçirmeye işaret eder.

Rüyada deniz suyu içmek

Rüyada deniz suyu içmek mal ve servete erişmek  kavramları ile tabir olunur. Rüyada denizin suyunu komple içtiğini görmek ,çok büyük mal ve servete kavuşmaya ,dünyada ne isterse elde etmeye ,kısmet bolluğuna ,maddi ve manevi huzura ,ilim ehli insanlar ile birlikte olmaya ,hayatın tadının çıkarmaya işaret eder. İçilen su kirli ve pis kokulu ise rüya sahibinin başının belaya girmesine ,kötü niyetli insanlarla dostluk etmesine işaret eder.

Rüyada her tarafının bir den bire deniz ile kaplandığını görmek ,rüya sahibinin şansının açılmasına ,hiç umulmayan yerden gelecek para ve mala, borçlu olan için borçları ödemeye ,bekar içim güzel bir evliliğe ,hasta olan için şifaya delalet eder.

rüyada denizde yüzmek

Rüyada denize taş attığını görmek

Rüyada denize farklı büyüklükte taş atmak ,tasarruf yapmaya ,para biriktirmeye işaret eder. Sarı sarı taşlar atmak ,altın ve ziynet eşyası biriktirmeye ,yeşil taşlar helal kazancın bereketine ,farklı renklerde taşlar ise paraya işaret eder. Atılan taşların oranı tutarında birikim sağlamaya delalet eder.

Rüyada denize büyük abdest yapmak

Rüyada denize büyük abdest yapmak genel itibarla  çok büyük bir beladan ve uzun zamandır kendisini aşırı rahatsız eden bir durumdan  veya hastalıktan kurtulmaya ,korkularını yenmeye işaret eder.

Rüyada deniz suyunu evine getirip  yıkandığını görmek ,rüya sahibinin tövbe etmesine ,helal  yolsan çalışmaya ,manevi olarak arınmaya işaret eder. Deniz suyu ile denizin içinde olmadan yıkanmak derdi olan için dertlerinden kurtulmaya işaret eder. Denize büyük abdest yapıp necasetin bedenine  tekrar bulaştığını görmek , geçici bir rahatlığa ancak sorasında kişiyi rahatsız eden durumun tekrarlanmasına işaret eder. Denize işemek ise küçük günah işlemeye ,rüya sahibinin çevresini rahatsız eden hal ve hareketler içinde olduğuna delalet eder.

Rüyada denizde iken büyük bir balığın kendisini yuttuğunu görmek ,rüya sahibine en zor anında gelecek büyük bir yardıma işaret eder. Küçük balıklar tarafından bedeninin ısırıldığını görmek ise ,rüya sahibinin borçlanmasına ve kapı kapı gezip borç arayacağına delalet eder.

Rüyada Denizin Kabardığını Görmek

Rüyada denizin kabarması bazen rüya sahibini ve ailesini etkileyecek doğal afete , satılan malın bozulan pazarlık nedeniyle tekrar ele geçmesine ,aile içinde mal ,miras yüzünden tatsızlıkların yaşanmasına işaret eder.

Rüyada denizin kuruduğunu görmek

Rüyada denizin kuruduğunu görmek ile ilgili olarak :Rüyada denizin yavaş yavaş kuruduğunu görmek ,eş ve dost arasında yaşanacak ayrılıklara ,birden bire kuruduğunu görmek ise ,devlet başkanının vefatına işaret eder. Kendisi denizin içinde iken denizin kuruduğunu görmek ,düşmana karşı zafer elde etmeye ,korkulardan kurtulmaya işaret eder.

Ayrıca Bakınız

Rüyada Ev görmek

 

You may also like

Yorum Bırakın

Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

Bu web sitesi, deneyiminizi iyileştirmek için tanımlama bilgilerini kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz Kabul Et Devamını Oku