Anasayfa » TAKDİM-İ MUABBİR » Rüyada Değirmen Görmek

Rüyada Değirmen Görmek

tarafından admin
image_pdfPDF Görüntüle

Konu Başlıkları

Rüyada Değirmen Görmek Anlamı

Rüyada değirmen görmek ,genel itibarla hayırlı rüyalardandır. Bereket ,evlilik ,zenginlik ve kişiye yardım edecek diğer insanlar olarak tabir olunur.

Cafer-i Sadık’a Göre Rüyada değirmen görmek

-Hüküm sahibi olmak

-Makama erişmek

-Güç ve iktidar

-Azim ve kararlılık

-Memuriyet kavramları ile tabir edilmiştir.

İbn-i Şirin’e göre  Rüyada değirmen görmek, düşmanlık ve adam
öldürmek ile müsemmadır.

Kirmani’ ye göre  kuvvetli ve ısrarcı düşman olarak telakki edilmiştir.

İbn-i Kesir’ e göre Savaş ve mücadele olarak tabir yorumlanmıştır.

İsfehani’ye göre bereket ve bolluk kavramları ile müşterek beyan edilmiştir.

Ahmed-i Dai’ye göre ağlamak ,gülmek ,yolculuk ve devlet sahibi olmak kavramları ile yorumlanmıştır.

Seyyid Süleyman’a göre rüyada değirmen tasviri ,bolluk bereket ve hayatta insanın karşısına çıkacak engeller ile tabir olunmuştur.

Rüyada Değirmene Gitmek

Rüyada bir değirmenin içine girdiğini görmek ,rüya sahibinin gitmeyi planladığı bir yere gitmesine ve orada büyük saygı ve ilgi görmesine ,devlet adamlarından gelecek yardıma , sıkıntılarını çevresinin yardımı ile çözmeye işaret eder. Rüyada büyük ve çarkı hızlı dönen değirmen görmek maddi açıdan gelecek yardıma ,problemlerin çok kolay bir şekilde halledilmesine işaret eder.

Rüyada değirmenin çarkına elini veya herhangi bir uvzunu kaptırdığını görmek ,rüya sahibinin zarara uğramasına , kavga etmeye ve üzüntü yaşamaya ,düşmandan gelecek kötülüğe işaret eder.

Rüyada boş dönen değirmen görmek ,yolculuğa çıkmaya ancak bu yolculukta ciddi bir problem yaşamaya işaret eder. Ayrıca boş değirmen kısmetsizlik ve şansın kapanması olarak ta tabir olunur.

Rüyada Değirmende Un Öğütmek 

Rüyada değirmende un öğütmek ,bol ve helal kazanca ,işlerin yoluna girmesine ,hasta için şifaya ,bekar için hayırlı bir evliliğe ,maddi ve manevi açıdan huzurlu günlerin yaşanacağına işaret eder. Un öğütüp sırtında değirmenden çıktığını görmek ,malının zekatını vermeye ,insanlara yardımcı olmaya ,çevresinde çok saygın ve sevilen bir kişiliğe işaret eder. Rüyada kendi evinin içinde değirmen görmek  ,aile içindeki mutluluğa ,birlik ve beraberlikten doğan bereket ve hayırlı kazanca ,aile içinde hasta olan var ise şifaya kavuşmasına ,sıkıntısı olan için sıkıntının geride kalmasına işaret eder. Ev içinde görülen değirmen kirli ve bozuk ise tam tersi olumsuz durumun yaşanmasına delalet eder.

Rüyada Su Değirmen Görmek

Rüyada su değirmen görmek ,bolluk bereket ,müjdeli haber olarak tabir olunur. Bir akarsu üzerinde ,kenarı yeşilliklerle dolu bir yerde su değirmeni görmek ,rüya sahibinin büyük bir sevap işlemesine ve günahlardan arınmasına ,işlerin yoluna girmesine ,ekonomik sıkıntılardan uzak mutlu ve sağlıklı bir hayat yaşamaya işaret eder.

rüyada değirmende un öğütmek

Rüyada Taş Değirmen Görmek

Rüyada taş değirmen görmek bazen dost bazen de düşmana işaret eder. Taş değirmende un öğütüldüğünü ve unu aldığını görmek ,dostlardan gelecek yardıma ,bir problemden dolayı sıkıntıya düşmeye ancak dostları sayesinde bu problemden kurtulmaya işaret eder. Rüyada siyah ve çok ses çıkaran boş taş değirmeni görmek ise ,şiddetli düşmana bu değirmene dokunmak ise ahlakı bozuk ve ısrarcı insanlarla kavga etmeye ,başını belaya sokmaya işaret eder. Rüyada taş değirmeni el marifeti ile çevirdiğini görmek ,bütün zorlukların üstesinden gelmeye ,iş hayatında başarılı olmaya ,memur için makama ,bekar için evliliğe ,hasta için şifaya kavuşmaya işaret eder.

Rüyada Eski Un Değirmeni Görmek

Rüyada eski un değirmeni içinde olduğunu ve oradan un aldığını görmek ,mirasa ,rüya sahibinin hiç tahmin etmediği yerden gelecek yüklü miktar paraya , çok özlediği ama ulaşamadığı bir insana kavuşmaya ve büyük bir mutluluk yaşamaya işaret eder. Eski un değirmeninde ak sakallı birinden un aldığını görmek ,rüya sahibine gelecek ilahi yardıma ,güzel ahlaka ,manevi olarak rahatlığa ve sevince boğulmaya işaret eder. Eski un değirmeninde bakır tabak ile un aldığını görmek ,hastalığa ,gam kedere düşmeye ,altın tabak ile un almak ise haram mala ,kötü ahlaka ,gümüş v.b. tabak ile un almak helal kazanca ve berekete ,tahta tabak ile un almak ise ilimde ilerlemeye ,halk içinde hatırı sayılı bir kişiliğe işaret eder. Rüyada eski un değirmeninde güzel bir kadının ağladığını görmek ,kul hakkı yemeye , öncesinde incittiği bir insanın varlığına ve helallik almak gerektiğine işaret eder. Rüyada değirmende cüce insanları görmek ,rüya sahibinin etrafında çıkarcı insanların varlığına ,değirmende köpek görmek ise rüya sahibinin akrabaları ile arasının açılmasına büyük tartışma yaşanmasına işaret eder

Rüyada Değirmende Çalıştığını Görmek

Rüyada değirmende çalıştığını görmek ,azim ve kararlılığa ,sabırlı olmaya , helal kazanca ve rüya sahibinin hayatında olumlu gelişmelerin olacağına işaret eder.

Rüyada Ev görmek
Rüyada Dayak Yemek

You may also like

Yorum Bırakın

Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

Bu web sitesi, deneyiminizi iyileştirmek için tanımlama bilgilerini kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz Kabul Et Devamını Oku