Anasayfa » TAKDİM-İ MUABBİR » Rüyada Dağ Görmek

Rüyada Dağ Görmek

tarafından admin
image_pdfPDF Görüntüle

Konu Başlıkları

Rüyada Dağ Görmek Anlamı?

Rüyada Dağ Görmek ,dert ile tabir olunur. Dağ kişinin derdi, sıkıntısı ,endişesidir. Yüksek dağ görmek meşakkatin artacağına , dağa çıkmak problemlerin üstesinden gelmeye , dağdan kaya parçası kopup bedene zarar vermesi sıkıntılar yüzünden hastalığa gark olmaya  ,uzun zaman hastalık ile mücadele etmeye işaret eder.

Rüyada Küçük dağ görmek

Rüyada küçük dağ görmek cderdin azalmasına  ,dağa doğru koşmak başına bela getirecek işlere girişmeye , sisli dağ görmek merak edilen bir durumdaki belirsizliğe delalet eder,Dağın erimesi zamanla bütün dertlerden kurtulmaya ,hayırlı ömre işaret eder. Rüyada dağa tırmanmak dertlerden kurtulmak için çaba göstermeye  işaret eder

Rüyada dağ görmek ile ilgili farklı yorumlar mevcuttur.

Cafer-i Sadık’a Göre

-Mal

-Başarı

-Makam    olarak tasavvur edilmiştir. Rüyada kendini bir dağın zirvesinde görmek ,şan şöhretin artmasına ,büyük kazanca nail olmaya işaret eder.

İbn-i Şirin’e göre  rüyada kendini bir dağın yamacında  görmek

Ana babaya karşı gelmek ve eceli vaktinin yaklaşması olarak tabir olunur. Dağın tepesine çıkmak ölüm vakti ,yamaç ise müddet olarak tasavvur edilmiştir. rüyada dağların hareket ettiğini görmek ,çok büyük bir doğal afete ,kendini ve çevresini kötü etkileyecek büyük bir olaya işaret eder. Bazen de dağ görmek şiddetli keder ve üzüntüye düşmeye işaret eder.

rüyada dağ yamacı

Rüyada Dağa Bakmak

Rüyada dağa bakmak ile ilgili olarak : Danyal Hazretlerine göre rüyada dağ tasviri ,güçlü ,şanlı şöhretli insanlara işaret eder.Tek başına duran bir dağı görmek ,ilim sahibi insanlara ,sıra dağlar görmek ,ilim ehlinden ders alan öğrencilere işaret eder. Bir dağın yükselerek gök yüzünü yarıp gittiğini görmek ,büyük bir depreme delalet eder.

Rüyada çıplak yani üzerinde hiç bir bitki ve ağaç olmayan dağ görmek ,fitne insanların varlığına ,makamı yüksek ama kötü bir kişi ile karşılaşmaya ve sıkıntı yaşamaya işaret eder. Rüyada yeşillikler içinde ve türlü hayvanların gezdiği dağ görmek ,mutlu bir hayata ,korkulardan emin olmaya , yüksek makam sahibi birinden yardım almaya işaret eder.

Bir kişinin  rüyada gökten, şehir üzerine bir dağın indiğini görmesi, o şehre yeni bir yöneticinin  geleceğine işaret eder. Bir dağın yandığını görmek ,toplumda lider olan ve sevilen bir kişinin ölümüne ve bu duruma üzülmeye işaret eder .Rüyada dağa tırmanırken nefesinin kesildiğini ve dağa çıkmadığını görmek ,hastalığa ,ecel vaktinin yaklaştığına işaret eder.

İmam Nablusi’ye göre Dağ Tasviri

Şiddete maruz kalmaya ve büyük korku yaşamaya işaret eder. Nablusi’ye göre dağa tırmanmak denizde yaşanacak boğulma tehlikesidir. Dağın yükselerek  gökte bir buluta dönüştüğünü görmek, büyük bir doğal afete ve bu afetten zarar görmeye işaret eder. Rüyada sırtını bir dağa yaslamak, kendini güvende hissetmeye ,kudretli bir kişnin himayesine girmeye, korkulardan kurtulmaya ,huzur ve rahatlığa işaret eder. Dağın yerle bir olduğunu görmek sevilen ve lider konumunda olan birinin ölüm haberini almaya işaret eder.

rüyada dağ tasviri

Kirmani’ ye göre rüyada dik bir yokuştan düz bir yere çıkmak

İnsanlara  iyilikte bulunmaya işaret  eder  aynı zamanda kişinin sığınacağı kendini güvende hissettiği ailesi olarak ta telakki edilir. Rüyada dağda bulunan bir mağaraya girmek ,haramdan uzak durmaya ,kendini dışardan soyutlayıp , kendi dünyasında mutlu bir şekilde yaşamaya işaret eder.
Selimi’ ye göre : Rüyada görülen dağ , büyük bir kısmete işaret eder. Bekar birinin rüyada dağ görmesi çok mutlu geçecek bir evliliğe ,borçlu bir kişi için borcunu ödemeye hasta kişi için şifaya nail olmaya delalet eder.

You may also like

Yorum Bırakın

Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

Bu web sitesi, deneyiminizi iyileştirmek için tanımlama bilgilerini kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz Kabul Et Devamını Oku