Anasayfa » TAKDİM-İ MUABBİR » Rüyada Baş Görmek

Rüyada Baş Görmek

tarafından admin
rüyada kafa görmek
image_pdfPDF Görüntüle

Konu Başlıkları

Rüyada Baş Görmek Anlamı

Rüyada baş görmek tasviri farklı durumlar ile yorumlanmaktadır. Rüyada baş görmek  Ana babaya, ilim ile uğraşmaya , devlet reisine ve hayırlı şeylere işaret eder. Rüyada kesik baş görmek hayırlı rüyalar babındadır
Cafer-i Sâdık ‘a  (r.a.) göre

1)Toplumda lider olan kişi
2) Baba
3) Anne
4) İmam
5)Makam
6) İlim
7) Mal
8) Evlât
9) Yardımcı
10) hizmetçi
11) Eş
12)Rızık

Kavramları ile tabir olunur.

Danyal (a.s.)’a Göre  Elinde kesik baş olduğunu görmek, bir insandan gelecek yardıma ve hayırlara vasıl olmaya işaret eder.

Rüyada başının büyüdüğünü görmek

Rüyada başının büyüdüğünü görmek :  Aile şerefinin artmasına , toplumda itibar sahibi olmaya işarettir. Baş ne kadar büyürse o kadar izzet ve şeref ile tabir olunur . Ebu Saidü’l -Vaaz ‘a göre rüyada başın büyüdüğünü görmek, şeref ve izzetin artmasına, küçüldüğünü görmek ise izzet ve  itibarın azalmasına işaret eder.

Rüyada kendi başının kesildiğini görmek

Rüyada kendi başının kesildiğini görmek ,büyük nimetlere ulaşamaya, ekonomik rahatlığa ,tatmin edici mirasa işaret eder. Herkesin içinde başının kesildiğini görmek dert ve sıkıntıların bitmesine ,büyük rahatlık yaşamaya ,devletten gelecek büyük bir yardıma işaret eder. İmam  Nablusi’ ye göre rüyada başının kesildiğini ve tekrar yerine koyup yürüdüğünü görmek hak yolunda sefere çıkmaya, şehit olmaya işaret eder.

Rüyada kafanın arkasını görmek

Muhbirlik yapmaya, gizli işler ile uğraşmaya ,karizmatik kişiliğe, gizemli işleri sevmeye işaret eder.

Rüyada birinin kafasının kesildiğini görmek

Rüyada birinin kafasının kesildiğini görmek :Düşmana galip gelmeye ve zengin olmaya işaret eder. Sokakta bir sürü kesik baş görmek ,sahipsiz mala ,rüya sahibine maddi kazanç sağlayacak fırsatlara işaret eder.

Rüyada Kesik bir başın içini oymak

Yüksek makam sahibi birinden yardım almaya, sıkıntılardan kurtulmaya işaret eder.

Rüyada kendi başını kaybetmek

Rüyada kendi başını kaybetmek :Örnek aldığı bir insanı kaybetmeye ,sevdiği özenti duyduğu bir insandan uzak olmaya ,kimi başına taç etti ise o kişiden ayrılmaya işaret eder.

Rüyada elinde birçok kesilmiş başların olduğunu görmek

Toplumda lider olmaya ,insanlara hükmetmeye ,itibarın artmasına işaret eder.

Rüyada başını içinde ateş olan bir yere sokmak

Boş beleş işlerle vakit geçirmeye, çevresindeki güzelliklerin farkında olmamaya ,başını belaya sokacak insanlarla dostluk yapmaya işaret eder.

Rüyada kendi başı ile konuşmak

Rüyada kendi başı ile konuşmak :Sıkıntıların gitmesine ,hiç tahmin etmediği bir yerden gelecek yardıma işaret eder.

 

Rüyada başının hayvan başına dönüştüğünü görmek

Rüyada başının hayvan başına dönüştüğünü görmek :Bu rüyada baş hangi hayvana dönüşmüş ise o zaviyeden bakmak gerekir. Eğer köpek, eşek domuz tasviri var ise hayırsızdır ,kişiye gelecek büyük bir zarar işaret eder. Başının koç başına dönüştüğünü görmek adaletin yerini bulmasına , mahkemelik bir durum var ise haklı çıkmaya ,beraat etmeye dalalet eder. .Şayet kuş familyasından bir canlı tasviri var ise bu özgürlüğe, hapiste olan için  kurtulmaya, dert ve kaygının bitmesine işaret eder.

Rüyada mızrak yada bir sopa üzerinde  baş görmek

Memur için makama ,çalışan için iş yerinde daha iyi bir konuma gelmeye, ilim ehli için ,ilminden diğer insanların faydalanmasına ve yüksek itibara işaret eder.

You may also like

Yorum Bırakın

Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

Bu web sitesi, deneyiminizi iyileştirmek için tanımlama bilgilerini kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz Kabul Et Devamını Oku