Anasayfa » TAKDİM-İ MUABBİR » Rüyada Ay Görmek

Rüyada Ay Görmek

tarafından admin
rüyada hilal görmek
image_pdfPDF Görüntüle

Konu Başlıkları

Rüyada Ay Görmek

Rüya tevilinde ay görmek farklı durumlar ile yorumlanır. Nitekim rüyada ay insanın ruhiyatı ile yakından ilgilidir. İmam Nablusi’ye göre kişinin hayatında meydana gelecek bazı değişiklikler olacaktır. Gece görülen ay hayırlıdır.

Rüyada ay bol kazanç ve huzur ile  yorumlanır. Gündüz vakti ay görmek  gam ve kedere düşmeye işaret eder. Ayın yere yakın olması ,aileden birisinin hastalığına işaret eder .Puslu bir gecede ay görmek belirsizliğe, ikilem içinde kalmaya ,hayattaki genel yorgunluğa işaret eder.

Ayın tamamen bulutlarla kaplanması sevdiğinden ayrılık ile tabir olunur. İbn-i Şirin’e göre rüyada ay görmek  padişaha tevil eder. Cafer-i Sadık’a göre rüyada ay görmenin on yedi vechi (Yönü ) vardır.

Birinci vecih -Padişah, devlet adamı

İkinci Vecih  -Vezir ,kişinin yardımcıları

Üçüncü Vecih  -Padişah Nedimi ,en yakın sohbet arkadaşı

Dördüncü Vecih- Vali

Beşinci Vecih -Şerif ,adli kolluk başkanı

Altıncı Vecih-Dost

Yedinci Vecih -Karavaş ,kadın köle

Sekizinci vecih -Erkek evlat

Dokuzuncu vecih- Batıl iş

Onuncu vecih  -Veli zatlar, evliya ,ermiş insanlar

On birinci vecih  -Müflis ,iflas etmiş kişi

On ikinci vecih  -Makam sahibi insanlar

On üçüncü Vecih   -Ata,dede,aile büyükleri

On Dördüncü Vecih- Anne

On beşinci Vecih – Kadın olan eş

On altıncı vecih -Koca

On yedinci vecih -İzzetli ,halk içinde tanınan kişi

Haliyle rüyada ay görmek tevilde  farklılıklar gösteren tarzdaki rüyalardandır. Bil akis ay rüyası aynı zaman kavramı ile müşterektir. Rüyada ay tasviri var ise belirli rüyada görülen durumların belli bir zaman aralığında olacağı tasavvur edilir. Yani bahse konu olan yorumlar süreklilik arz etmeyecektir.

Rüyada ay ışığı altında kitap okumak

Rüyasında ay ışığı altında kitap okumak okunan kitap ile muteber tevil olunur. Tefsir okumak ,ilim ehli olmaya, tövbe etmeye ,manevi huzura işaret eder.

Masal okumak felakete ,başa gelecek büyük kazaya, muhasebe kitabı okumak karlı işlere girmeye ,tarih kitabı okumak halk içinde itibarın artmasına ,makamda yükselmeye ,şiir kitabı okumak dedikoduya maruz kalmaya ,mühendislik ile ilgili kitap okumak kaygıların artmasına ,mektup okumak sevindirici haber almaya  işaret eder.

Rüyada ay tutulması görmek

Rüyada ay tutulması görmek :Ortaklık yapanlar için ortaklardan birinin ihanet etmesine, eş ile yaşanacak problemlere, haklı olduğu konularda haksız çıkmaya ,olumsuzluklarla dolu bir dönemin başlangıcına işaret eder. Rüyada ay tutulması aynı zamanda zalim yönetici ile de tabir olunur.

Rüyada Aya bakarken ağlamak

Sevdiklerine çekilen özleme, sabırlı olmak gerektiğine, sevdiğine kavuşmanın biraz zaman alacağına işaret eder.

Rüyada ayın ikiye ayrılması

Rüyada ayın ikiye ayrılması :  Çevresindeki insanların kişiye karşı hatalı davranışları olduğuna ve bu durumun farkına varmaya, sevdikleri ile ilgili hayal kırıklığı yaşamaya, düşmanlarına karşı güçlü olmaya ,düşmanlarının büyük kaygı içinde olduklarına işaret eder.

Rüyada iki tane ay görmek

Rüyada iki tane ay görmek : Rüyada görülen ayın biri  kişinin kendisi, diğeri ise en yakın yardımcısı, arkadaşı, eşidir. İki ayın birbiri birbirinden uzaklaşması ,kalplerin uzaklaşmasına, yaklaşması ise muhabbetin artmasına işaret eder.

Aylardan birinde derin yarık ,çizgi görmek ,sevdiklerini üzmeye işaret eder. Şayet iki ay parçalansa kişiler helak olur. Bir ay parçalansa , hiç kavuşmamak üzere ayrılığa delalet eder.

Rüyada Ayın battığını görmek

Hızlıca batan ay görmek olumsuzluk yaşamaya, zarar etmeye, makam sahipleri için tenzil-i rütbeye ,itibar kaybetmeye işaret eder.

Rüyada elinde ay görmek

Rüyada ayı eline aldığını görmek ,çok kıymetli eşe işaret eder. Kişinin elindeki ay evli ise eşidir. Bekar ise evleneceği kişidir. Rüyada ayı elinde tutmak ,eşi ile çok güzel bir ilişki içinde olmaya ,karşılıklı sevgi ve saygıya ,kıymettar hallere ,sıcak ve mutlu bir yuvaya işaret eder. Şayet elindeki ay düşse bu olumsuz bir durumdur. İlişkinin sonu hüsran ile mahzunlaşır.

Rüyada ayda insan sureti görmek

Rüyada ayda kendi yüzünü gören kişinin talihi açık olur. Sıkıntıların bitmesine ,umutların yeniden yeşermesine ,eş ,dost, akraba ile iyi ilişkilerin sürekli olmasına işaret eder.

Ayda başka insanın yüzünü görmek , kişinin sevilen birisi olduğuna ,gizli aşka, yakın zamanda birinden aşk teklifi almaya işaret eder. Ayda çocuk yüzü görmek ,rüyayı görenin masumiyetine ,çocuğu olmayan için evlat edinmeye , karşılıksız sevmeye ve sevilmeye işaret eder.

Rüyada çok parlak ay görmek

Rüyada parlak ay görmek devletten yardım almaya , korkudan emin olmaya ,kaygılanacak bir durum olmadığına işaret eder.

Rüyada aydan parçanın kafaya düşmesi

Rüyada aydan kopan parçanın kafasına düştüğünü gören kişi hatasının farkına varır. ilişkilerin tutarlılık vukua gelir.

rüyada ay görmek

Rüyada hilal şeklinde ay görmek

Rüyada hilal şeklinde ay görmek hayırlı rüyalardandır. Duaların kabulüne ,izzet ve şerefin artmasına ,maddi ve manevi sıkıntılardan kurtulmaya işaret eder. Birbirine bakan hilal görmek sevdikleri ile çok kaliteli birlikteliğin olmasına ,çok iyi anlaşmaya delalet eder.

Farklı yönlere bakan iki hilal görmek ,karı ve kocanın birbirinden habersiz olduğuna kalplerin uzaklaşmasına işaret eder. Rüyada parlak hilal görmek çok hayırlıdır, parlak hilal görmek yapılan bir iyilikten dolayı çok sevap kazanmaya ,kaygı ve korkulardan kurtulmaya işaret eder.

Ayrıca Bakınız

Rüyada Acele Etmek
Rüyada Zar Görmek

You may also like

Yorum Bırakın

Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

Bu web sitesi, deneyiminizi iyileştirmek için tanımlama bilgilerini kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz Kabul Et Devamını Oku