Anasayfa » TAKDİM-İ MUABBİR » Rüyada Ağız Görmek

Rüyada Ağız Görmek

tarafından admin
rüyada kendi ağızını görmek
image_pdfPDF Görüntüle

Konu Başlıkları

Rüyada Ağız Görmek Anlamı

Bu rüyanın yorumu  farklı tasvirler ile yapılır. Ağız nasip kapısıdır. Rüyada temiz ağız görmek çok hayırlıdır. Rüyada ağızdan çıkan söz aslında o kişinin kısmeti ile muteberdir. Ayrıca ağız kalbin kapısıdır. Kalbimiz neyi hissediyor ise onu ifade eden gönül  mekanıdır.

Nablusi’ye göre rüyada  ağız görmek normal dışı durumlar ile ilgilidir. Ömür çizgisidir. Rüyada ağzını yok olmuş görmek ölüme yaklaşmaya işaret eder .İbn-i Şirin’e göre

– Ölüm
–  Hastalık
–  İsyan
–  Dilsizlik
–  Sessizlik durumları ile yorumlanmıştır

Cafer-i Sadık’a Göre

– Yol
– Mekan
-ilim
-Yalancılık
-Çarşı,
-Kapıcı,
– Yardımcı anlamlarında yorumlanır.

İbn-i Kesir’e göre ağızdan gelen sıvılar kişinin görgüsü, ahlakı ve ilmidir. Haliyle ağız rüyasında farklı durumlar ve şekiller mevcuttur.

Rüyada Büyük Ağız 

Maddi zenginliğe, rahata , büyük kazanca işaret eder.

Rüyada kendi ağzından su aktığını görmek

İlim ehli olmaya ,okumayı sevmeye ,etrafına ışık tutmaya ,rehberlik etmeye işaret eder. Ağızdan bal akması zikir ile meşgul olmaya, halk içinde sözü dinlenir bir kişi olmaya işaret eder.

Rüyada başkasının ağzını görmek

Rüyada başkasının ağzından kötü söz çıkması yakınlarından birinin hastalanmasına, kendisine faydası olmayan işlerle uğraşmaya işaret eder.

Rüyada ağzı bağlı birini görmek

İnzivaya çekilmeye, insanlardan uzaklaşmaya ,çevresine yardım etmemeye işaret eder.

Rüyada kendi ağzını açık görmek

Helal, haram gözetmeden büyük bir hırs ile kazanç peşinde koşmaya ,ağzından çıkan lafın nereye gittiğini bilmemeye ,patavatsızlığa işaret eder. Kendini rüyada sokakta giderken ağzı açık olarak görmek ,sürekli birilerine imrenmeye ,önüne gelen ile boş laf etmeye ,başka insanları kıskanmaya ve artık bu durumun psikolojik rahatsızlık derecesine varmasına işaret eder.

Rüyada ağzının içini siyah görmek

Rüyada karanlık ağız görmek ,kalp darlığına, ağızdan kötü koku gelmesi haram mala, kötü söze ,işaret eder. Ağız içinde dişlerin de karardığını görmek , aile içinde çıkacak tartışmalara ve bu yüzden ayrılıklar yaşanmasına işaret eder.
 Ağız etrafında ruhani varlık görmek nazara gelmeye ,düşmanları tarafından takip edilmeye ,kötü niyetli kişilerin sihir büyü işleri ile uğraşıp rüya sahibine zarar vermeye çalıştıklarına işaret eder.
İlgili Rüyalar

You may also like

Yorum Bırakın

Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

Bu web sitesi, deneyiminizi iyileştirmek için tanımlama bilgilerini kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz Kabul Et Devamını Oku